Nový web
Přeskočit navigaci

Otázky a odpovědi

Máte otázku k tématu, které se týká naší společnosti nebo jejích produktů? Máte technický dotaz? Ptejte se, odpovídáme pro vás!

23.10.2017  Míla:
Dobrý den, kanadskou krbovou vložku máme již několik let a jsme velmi spokojeni, chci se zeptat jestli je nutná nějaká údržba ?

23.10.2017  Odpověď:
Dobrý den, těší nás Vaše spokojenost. Kromě čištění spalinových cest byste měli rozebrat i horní druhou komoru a vyčistit ji a zkontrolovat její kompletnost a nezávadnost, dále zkontrolujte stav vnitřních šamotových cihel a těsnění dveří či skla. V případě nějakých pochybností můžete vyfotografovat a konzultovat s naším technikem na mailu gantner@vanellus.cz .

14.09.2017  Tomáš:
Dobrý den, co dělám špatně, když mi při přikládání jde občas kouř do místnosti?

14.09.2017  Odpověď:
Dobrý den, zaprvé bych se zaměřil na kontrolu správného tahu komínu. Za druhé by mohl být problém v podtlaku vzduchu v místnosti - pokud je prostor dobře uzavřen a použijete třeba kuchyňskou digestoř či jiné odsávání, vytvoří to v místnosti podtlak, který překoná tah do komínu. Proto tyto spotřebiče po tuto dobu vypněte, nebo otevřete okna. Jako poslední bod bych doporučil dveře kamen či vložky otevírat pomalu - tedy uvolnit zámek, počkat pár vteřin než uvidíte, že se plamen uvnitř změnil a pomalu otevřít.

01.08.2017  Talman:
Dobrý den, chci se zeptat, jak se správně používají kamna s katalyzátorem, aby co nejlépe fungovaly a katalyzátor se nezanášel?

01.08.2017  Odpověď:
Dobrý den, k dosažení maximální efektivity a optimální funkce je nejdůležitější dodržovat teplotu v topeništi nad 260°C. Tato teplota je minimální pro správnou funkci katalyzátoru. Detailní popis naleznete na letáku na našem novém webu www.kanadska-kamna.com v sekci "Ke stažení/ostatní s názvem Jak provozovat katalytické kamna či vložky ....

27.06.2017  Dukač:
Dobrý den, můžete mi poradit jak je to s druhem dřeva a případnou vlhkostí při topení ve Vašich kamnech?

27.06.2017  Odpověď:
Dobrý den, jestli je dřevo měkké či tvrdé má vliv především na dobu hoření a množství odpadu - popela. Tvrdší dřevo poskytne více energie a bude déle hořet.
Co se týká vlhkosti, tak obecně u zplyňovacích těles, kam patří všechny naše kanadské kamna či vložky, dochází při používání nedostatečně suchého dřeva (vlhkost nad 20%) jednak k nedokonalému hoření - zplyňování - pyrolýze, také ke vzniku většího množství uhlíků - popela, dechtování či špinění skla. Provoz těchto těles je na vlhkost dřeva citlivý, takže se přesvědčte nejlépe vlhkoměrem, že Vaše dřevo je opravdu suché.

05.06.2017  Borek:
Dobrý den, jaké jsou minimální vzdálenosti od kamen kvůli hořlavosti - nábytek atd..?

05.06.2017  Odpověď:
Dobrý den, minimální vzdálenosti od hořlavých materiálů najdete buď v manuálu jednotlivých modelů nebo souhrnně v našem katalogu, který je ke stažení zde: http://www.kanadska-kamna.com/uploads/soubory/244995-dragonjhsro-katalogkamen.pdf

04.05.2017  Lenka Formánková:
Dobrý den,
chtěli bychom kamna Vista nainstalovat do celoročně obývané chaty 60m2. Prodejce v našem městě nám ale řekl,že náš stávající komín má vývod moc vysoko,že se dává max 160 cm od země a doporučil přestavět komín. Ve Vaši fotogalerii jsme našli realizace kde jsou kamna napojená u stropu tak jak máme vývod my. Je to tedy nutné komín přestavět,nebo lze napojit i na náš stávající?
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den
Formánková

05.05.2017  Odpověď:
Dobrý den, výška vstupu do komínu není určena, ale doporučuje se mít z kamen alespoň 50 až 100 cm trubky vzhůru před prvním kolenem. Důležité je dodržet bezpečnostní odstupy od hořlavých materiálů. Pro naše kanadská kamna je rozhodující průměr kouřovodu 150 mm. Pokud máte komín o větším průměru, nechá se zredukovat. Optimální výška komínu od vstupu do něj je kolem 5 metrů. Pokud máte starý nevyvložkovaný komín, počítejte s možnou kondenzací vody na jeho konci, neboť při úsporném hoření těchto kamen je teplota vypuštěných spalin minimální.

31.03.2017  Marek Duchart:
Dobrý den, je vhodné provést u kanadských krbových kamen po nějaké době kontrolu a případně "generální opravu" a pokud ano, tak po jaké době?

31.03.2017  Odpověď:
Dobrý den, obecně je vhodné po topné sezóně zkontrolovat těsnění dveří a stav vnitřního šamotu, zkontrolovat stav vrchní zplynovací komory, zda nejeví známky nějakého poškození - případně ji vyjmout a vyčistit včetně ústí do komína. Při správném používání jsou nároky na servis minimální. Nezapomeňte také na pravidelné kontroly popř. čištění komínu.

08.03.2017  David Košák:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na následující hodnoty z Vašeho webu: co znamená nominální výkon a rozsah od do ? ; co znamená doba hoření nebo interval přikládání? Děkuji.

09.03.2017  Odpověď:
Nominální výkon je hodnota, na kterou jsou kamna certifikována. Rozsah výkonu je rozmezí výkonu, které Vám těleso může poskytnout dle množství vloženého paliva a nastavení regulace hoření.
Doba hoření nebo-li lépe řečeno interval přikládání znamená, jak dlouho po plném naložení palivem dokáže těleso hořet, abyste následně pouze znovu přiložili. Údaj je reálně dosažitelný za předpokladu optimálních podmínek jako je např. tah komínu, tvrdé a suché dřevo ve větších kusech.

06.03.2017  Jan Kroc:
Chtěl jsem se zeptat zda ty přenosné ventilátory ke kamnům jsou také z Kanady a jak je to s jejich údržbou. Děkuji.

06.03.2017  Odpověď:
Přenosné ventilátory v naší nabídce jsou originál kanadské značky ECOFAN od výrobce Caframo Ltd. Nevyžadují žádnou údržbu, jen je třeba dbát na správné používání resp. umístění. Ventilátor pracuje díky rozdílu teplot resp. pomocí Peltierova článku, který je zabudován zhruba uprostřed ventilátoru. Čím více se ze spodu nahřívá a čím více z vrchu chladí, tím více bude produkovat energie. Nesmí se ale překračovat maximální provozní teplota! Kromě příliš vysoké teploty ventilátoru škodí umístění v blízkosti komínové roury (přehřívání vrchní části), přenášení během provozu a samozřejmě pády. Případný servis zajišťuje naše centrála v JH.

28.02.2017  Jan Plovák:
Je možno volit způsob otevírání dveří vlevo či vpravo u vašich kamen?

28.02.2017  Odpověď:
Dobrý den, u našich kanadských kamen a vložek tato možnost volby existuje u vybraných modelů - např. Alderlea od Pacific Energy. U většiny modelů značek Pacific a Regency modelů je klika otvírání vlevo, u značky Napoleon je zase klika většinou vpravo.

21.02.2017  Tomáš Drbal:
Jaké barevné povrchové úpravy jsou nyní dostupné pro verze Classic u značky Pacific?

21.02.2017  Odpověď:
Barevná paleta verzí Classic se skládá z bílé, modré, červené, hnědé, černé a dále černá perleť, měděná a titanová. Pokud by se jednalo o barevné smalty pro modely Alderlea, tak zde se nabízí bílá, hnědá, černá a červená. U moderních typu kamen např. NEO či Alterra je možné volit oplechování i nerezové. Naši prodejci by měli mít vzorník barev, kde můžete požadovanou barvu přesněji vidět.

17.02.2017  Rudolf Turek:
Jak je to prosím povinnými revizemi Vašich kamen?

17.02.2017  Odpověď:
Našich kamen a vložek se povinná revize - resp. kontrola technického stavu a provozu spalovacího zařízení NETÝKÁ. Tato povinnost se vztahuje na majitele spalovacích zdrojů nad 10 kW napojených na teplovodní soustavu. Dbejte tedy zatím na pravidelné čištění a revize komínu.

13.02.2017  David Šmíder:
Chtěl jsem se zeptat jak je to s kotlíkovými dotacemi, zda je mohu uplatnit i na Vaše kamna?

13.02.2017  Odpověď:
Kotlíkové dotace platí pouze pro kotle, našich krbových kamen a vložek se netýkají.

24.01.2017  Petr Kačer:
Jsme vaším téměř prvním zákazníkem, hodně dlouho máme krbová kamna Heritage a jsme s nimi velmi spokojeni. Teď se ale stalo, že ze stropu spalovacího prostoru se uvolnila jedna destička (asi šamotová), rádi bychom ji dali zpět a tak prosíme o radu, čím ji přelepit nebo jak to provést. Případně jestli to můžete udělat vy, bydlíme v Mukařově u Říčan. Děkujeme. Zdraví Petr Kačer

25.01.2017  Odpověď:
Dobrý den, jsme rádi, že Vám kamna dobře fungují a jste spokojeni. Z Vašeho popisu chápu, že se pravděpodobně rozpadá šamotová cihlička, které v horní části izolují tzv. druhou komoru. Cihlička lze snadno vyměnit posunutím a vybráním do vnitřku topné komory. Můžete si jí objednat jak u nás na centrále tak i přes jednotlivé prodejce, stojí kolem 70 Kč. Bližší specifikaci výměny bychom mohli sdělit až po upřesnění modelu značky Heritage. Případně pište rovnou technikovi na gantner@vanellus.cz .

06.01.2017  Oldřich:
Dobrý den,
prosím o vysvětlení ke kamnům Pacific Energi - Vista.
Při hoření mi v kamnech neustále praská (asi dilatace). Nevím, jak tomu zabránit. Kamna jsou ze silného ocelového plechu. Pokud to je normální, musím se s tím smířit. Přisávání mám z venku, ale praskání bylo slyšet a to dost intenzivně i s přisáváním z místnosti.
Děkuji Vám za vysvětlenou.
Jinak jsem velmi spokojen.
Oldřich

06.01.2017  Odpověď:
Dobrý den,
nějaké praskání se objevuje prakticky v každém tělese. Pokud je praskání časté a hlučné, v prvé řadě bych se zaměřil na komín a jeho pravděpodobně příliš velký tah. Máte instalovanou komínovou klapku? Tou můžete vyzkoušet regulaci tahu. Jako další bych Vás upozornil na možné negativum externího přívodu vzduchu - pokud totiž jde do kamen ledový vzduch, budete mít pravděpodobně i vliv na tvorbu těchto nechtěných zvuků. Zkuste přívod odpojit či zajistit teplejší vzduch (izolace). S pozdravem servis Dragon.

30.11.2016  Michal:
Dobrý den,máme od Vás kamna PE SUPER 27 a mám takový dotaz ohledně hoření. Stává se mi,že půlka dřeva v kamnech hoří krásně a ta levá půlka hoří podstatně méně a tím pádem se mi špiní jen levá strana dvířek. Nemáte stím nějaké zkušennosti? Děkuji

23.12.2016  Odpověď:
Dobrý den, nejdříve bychom potřebovali vědět, zda jsou kamna vybaveny popelníkem, protože tam by mohl být problém s přisáváním nechtěného vzduchu prostřednictvím netěsné klapky. Také bychom potřebovali vědět, zda jsou kamna na podstavci či na nožičkách, zda byla při instalaci odstraněna záslepka přívodu vzduchu. Dalším možným problémem by mohla být nesprávná nebo nedokonalá instalace vnitřních komponentů - hlavně zplynovací komory. Také by to mohl ovlivňovat i "tah komínu". A nakonec se ujistěte, že máte opravdu suché dřevo - vlhkost do 20%. Děkuje Dragon.

30.10.2016  Ehrenberger:
Dobrý den,
zakoupil jsem u Vás krb Regency H2100m? Krb hoří s pootevřenými dvířky, po zavření dvířek se oheň dusí jako když nemá vzduch. Klapku nelze zavřít vůbec, to by se oheň udusil. Je u tohoto krbu vzduch přiváděn otvorem na boku ve spodní části krbu? Předem děkuji za odpověď.

08.11.2016  Odpověď:
Dobrý den, ano - přívod vzduchu je na boku spodní části. Jedná se o prověřené standardní těleso, takže bychom primárně vyloučili vlastní technický problém. Zkontrolujte přívod vzduchu, zda není blokován, ujistěte se zda je v pořádku tah komínu a v neposlední řadě, zda máte opravdu suché dřevo (vlhkost do 20%). Jinak se můžete obrátit i na našeho technika na gantner@vanellus.cz

25.10.2016  Lucie Dobrovolská:
Dobrý den. Chceme přejít na topeni krbovymi kamny. Jedny by byly v přízemí,druhé v patře. Stačí na to jeden komín? Děkuji

08.11.2016  Odpověď:
Dobrý den, na tuto otázku Vám kvalifikovaně odpoví dle bližší specifikace certifikovaný kominík vašeho regionu. Záleží totiž na vzdálenostech, způsobu topení atd...

12.10.2016  Paja:
Dobrý den, máme starší 2 patrovou chalupu s obytnou plochou 170 m2. Řešíme nyní nové vytápění. Je možné využít kanadské krbové kamna s teplovzdušným rozvodem. Děkuji

08.11.2016  Odpověď:
Dobrý den, k horkovzdušnému vytápění pomocí rozvodů teplého vzduchu doporučujeme některou z našich kanadských krbových vložek. Pro bližší nabídku bychom potřebovali více vašich specifik. Obraťte se na našeho technika na mail gantner@vanellus.cz, rád Vám poradí.

26.09.2016  Milan:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se májí správně používat kamna s katalyzátorem, aby co nejlépe fungovaly a katalyzátor se nezanášel?

26.09.2016  Odpověď:
Dobrý den, k dosažení maximální efektivity a optimální funkce je nejdůležitější dodržovat teplotu v topeništi nad 260°C. Tato teplota je minimální pro správnou funkci katalyzátoru. Detailní popis naleznete na našem novém webu v sekci "Jak na to": http://www.kanadska-kamna.com/ostatni.html


Zobrazeny záznamy 1-20 z celkem 591
Další stránky po 20 záznamech:
 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 

Poslat dotaz
Jméno:
Email:
Text:

Články a zajímavosti o krbových kamnech

Spalování dřeva – zelená volba

Palivové dřevo je obnovitelný, ekologický a cenově nenáročný zdroj energie. Přečtěte si jak snížit své náklady na vytápění. Začněte zároveň šetřit životní prostředí s pravými kanadskými krbovými kamny a vložkami od společnosti Dragon JH s.r.o.

čtěte více »

Krbová kamna od Dragon JH s.r.o.

Unikátní design krbových kamen jako žádný jiný, výhled do ohně a jedinečné hoření plamene. To jsou krbová kamna a vložky Regency Fireplace Products, Pacific Energy a Hampton Cast Iron Fireplaces - ta správná volba.

čtěte více »

Proč krbová kamna na dřevo?

Mnoho domácností stále vytápí své domovy lokálně. A právě tady je problém se spalováním uhlí, které produkuje mnoho škodlivin. Přečtěte si proč přejít na ekologické splaování dřeva v kanadských krbových kamnech.

čtěte více »