JUDr.VLadimír Hrdina

Vážení,

v loňském roce jsem zakoupil krbovou vložku REGENCY I 2400 16 kw a v dnešní době  se již mohu  s Vámi  podělit  o dojmy .
Vytápím prostor 154 m2 s výškou místností 2,60 metru.  Je to rodinný dům postavený v roce 2000 . Krbovou vložku jsem zabudoval  místo vložky BLANZEK  - 14 kW, mám zhotoveny horkovzdušné rozvody  s ventilátorem umístěným v 1 patře  rodinného domku . Ke krbové vložce jsem přivedl z venčí trubkou o průměru 70 mm studený vzduch. Pro lepší regulaci jsem si nechal udělat regulační klapku na komín. Délka komína je 5,8 metru o průměru kouřovodu 190 mm.
Dosavadní zkušenosti.
topím nepřetržitě od poloviny listopadu 2011 a to tím způsobem, že ráno kolem 6,00 hod prohrábnu popel a přiložím, nechám cca 3-5 minut rozhořet , poté stáhnu tah u vložky ale i regulaci komína, Domů přicházím nejdříve kolem 17,00 hod - v bytě  bylo nejméně 20,5 stupně , prohrábnu popel a přiložím . Kolem 20 hodiny přikládám naposledy . Aby jsem si udělal obrázek o spotřebě dřeva tak jsem přesně zvážil  stopené dřevo.  
Každá hodina = 1 kg polena  tvrdé dřevo - dub nebo buk o vhkosti kolem
12-13 %.
Doposud jsem vybíral popel 2x a to vždy jeden 10litrový  kbelík.
Je pravda, že je nutné se naučit ekonomicky topit s touto krbovou vložkou, ale v každém případě se to vyplatí, Dále mohu potvrdit , že je možné  prodložit interval na přikládání až na 12 až 13  hodin, ale záleží na venkovních povětrnostních podmínkách.
Děkuji Vám za kvalitní výrobek  který splnil má očekávání.Smekám před 
tímto výrobcem   Pro ilustraci 1 kotec dřeva - viz foto  spálím za 5 - 7 
dní podle venkovní tepltoy.