5 tipů jak ušetřit

1/ Ušetřete peníze za vytápění

Nákup krbové vložky není jen dlouhodobou investicí do vašeho domova, ale může také vést k velkým úsporám za energie.

Krbové vložky jsou zónová topidla, což znamená, že ohřívají konkrétní oblasti vašeho domova. Tyto oblasti jsou typicky místem, kde lidé tráví většinu času (obývací pokoje, ložnice a další společné prostory). Zónové vytápění vám umožňuje vypnout topení, která vyhřívá celý váš domov, a soustředit teplo do konkrétních místností. Krby Regency produkují

sálavé teplo, které lze kombinovat s ventilátorem, který účinněji vytopí více prostoru.

Krbová vložka utěsní váš domov a výrazně sníží množství ztraceného tepla. Krbové vložky Regency pomáhají udržovat teplotu v místnosti a vytvářejí teplo a pohodlí, což znamená velkou úsporu nákladů.

2/ Zvyšte účinnost a omezte plýtvání

U tradičního otevřeného zděného krbu mohou být tepelné ztráty skutečným problémem. Otevřený krb na dřevo nebo plyn má účinnost pouze kolem 10–15%, což znamená, že přibližně 85–90% generovaného tepla okamžitě stoupá komínem a mimo váš domov. Toto neefektivní hoření má navíc za následek neefektivní využití paliva a v důsledku toho musíte častěji přikládat palivo.

Krbové vložky řeší problém tepelných ztrát tím, že jsou uzavřené. Tím se zabrání průvanu a únik tepla komínem. Utěsněná komora navíc umožňuje mnohem efektivnější spalování-kolem 70-75%. Tato vysoká účinnost také zaručuje delší doby hoření. Jedno přiložení dřeva bude hořet v průměru 6–8 hodin a v některých případech dokonce až 14 hodin!

Použijte méně dřeva a generujte více tepla s krbovou vložkou.

3/ Pomozte snížit emise

Mnoho obcí kvůli negativnímu dopadu na životní prostředí zakazuje starší kamna nebo krby používat. Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) vytvořila standardy týkající se emisních limitů, které jsou měřené v gramech za hodinu.

Hoření tradičního krbu má neúplné spalování.  Toto neúčinné respektive neúplné spalování produkuje černý kouř který obsahuje mnoho částic a plynů které jsou hlavními přispěvateli znečištění ovzduší.

Krbová vložka Ci2600 s nízkoprofilovým čelním panelem

Inovativní dřevěné vložky společnosti Regency představují dvoustupňové spalování a v případě vložek řady Eco-Boost třístupňové spalování. Druhý stupeň hoření využívá vzduchové trubice které přivádějí sekundární vzduch do topeniště . Toto pomáhá spálit plyny a částice vytvořené během primárního spalování. Sekundární spalování vytváří více tepla, zvyšuje účinnost a snižuje celkové emise. Eco-Boost opakuje tento proces filtrací zbývajících částic přes katalyzátor, dále zvyšuje teploty a snižuje emise. Kromě ekologických výhod  dvou a třístupňového hoření má za následek také efektně vypadající oheň.

Pomozte chránit naše životní prostředí instalací ekologické krbové vložky Regency.

4/ Kanadské krby Regency  fungují, i při výpadku proudu.

Pokud zimní bouře vyřadí přívod elektrické energii, není se čeho bát, budete stále v teple. Všechny dřevěné krby Regency fungují bezpečně bez elektřiny. Krbová vložka bude schopná zajistit sálavé teplo, které udrží vás i váš domov v teple, bez ohledu na povětrnostní podmínky.

5/ Transformujte místnost

Přidání krbové vložky do vašeho domu může dramaticky změnit vizuální vzhled místnosti, aniž byste museli provádět velkou rekonstrukci.

Krb je ústředním bodem většiny pokojů. Krbová vložka, navržená tak, aby se vešla do vašeho stávajícího krbu, může změnit design vašeho pokoje.

Před a po instalaci krbové vložky Regency I2400

Vysoce kvalitní krbové vložky Regency přicházejí v mnoha designech. To vám umožní získat perfektní krbovou vložku, která nejlépe vyhovuje vašemu domovu a vašemu stylu.

Pro vysoce účinnou krbovou vložku vyzkoušejte jeden z našich nejoblíbenějších produktů ze série Hampton HI.


Hampton HI300

Tato dřevěná vložka Hampton Medium se snadno instaluje do stávajícího krbu a eliminuje nedostatky otevřeného krbu.


Hampton HI400

Hoření až 14hodin na jedno přiložení s účinností přes 86%!

Společnost Regency se zavázala navrhovat a vyrábět výjimečné a vysoce kvalitní krbové vložky. Rozhodnutím investovat do krbové vložky Regency vytvoříte ve svém domově novou úroveň pohodlí s příjemným teplem.